Věděli jste, že když budete jíst čočku, budete mít hodně peněz, a slanečky Vám přinesou štěstí? Lidé v různých zemích připravují na Nový rok jídla, o kterých věří, že jim v následujících 365 dnech přinesou štěstí, zdraví, peníze a lásku. A co jste vařili a nebo budete vařit vy? Vydejme se na cestu kolem světa a třeba se necháte inspirovat.

Česká republika: ČOČKA NA KYSELO

Na našem novoročním stole by nemělo být nic rychlého nebo létavého – třeba s kuřetem nebo husou by nám totiž štěstí ulétlo do nebe a se zajícem zase uteklo do lesa. Ideální je čočka, jelikož svým tvarem připomíná peníze. Tradičním českým novoročním jídlem je čočka na kyselo, díky které prý nebudete mít po celý rok hluboko do kapsy. A pokud čočku budete jíst častěji, alespoň jednou za měsíc, budete po celý rok také zdraví. Že čočku na kyselo nemusíte? Uvařte alespoň čočkovou polévku, usmažte čočkové karbanátky a nebo ji přidejte do salátu.

Podobná tradice existuje také v Maďarsku a Itálii, kde však na Nový rok musí být čočka zelená jako symbol štěstí. Italové jedí zelenou čočkovou kaši s vepřovou klobásou, Maďaři dávají přednost čočkové polévce.

Balkán: KOLÁČ SE ZAPEČENOU MINCÍ

V Řecku a jihovýchodní Evropě se na Nový rok připravuje speciální koláč zvaný Vasilopita, do kterého se zapéká mince. Koláč připomíná stovky let starou legendu o slavném řeckém biskupovi. Když se Byzantská říše osvobodila z nadvlády Osmanské říše, měl Basil zvaný Veliký území říše znovu přerozdělit. To ale nebyl snadný úkol, lidé se mezi sebou o jednotlivé části země dohadovali a válčili spolu. Proto Basil nechal řecké ženy upéct koláčs těmi nejlepšími surovinami z celé říše a poté jej rozkrájel. Každý potencionální majitel dostal kousek a jeho náplň určila, jakou část říše kdo dostal. Dnes se traduje, že kdo se zakousne zrovna do kousku koláče s mincí, bude mít po celý příští rok štěstí.

Holandsko: SILVESTROVSKÉ KOBLÍŽKY

Olie Bollen (v překladu „olejové koule“) – tak říkají Holanďané malinkatým sladkým koblihám, které připravují vždy na Silvestra. Kulatý tvar koblížků symbolizuje cyklus celého roku. Ostatně právě kulatého tvaru si můžeš všimnout i u spousty dalších světových novoročních dobrot. Koblížky se zdobí rozinkami, rybízem nebo kousky jablek.

Severní Amerika: KUKUŘIČNÝ CHÉB

Zejména na jihu Spojených států lidé tradičně připravují kulatý bochník kukuřičného chleba, který má krásně zlatavou barvu – připomíná hroudu zlata. Každý, kdo z bochníku na Nový rok sní aspoň kousíček, bude mít po celý rok dostatek peněz. Dalším tradičním jižanským novoročním pokrmem je cokoliv zeleného – zelí, kapusta, hrášek nebo třeba špenát. Zelená barva je barvou štěstí a mnozí v ní vidí také spojitost s penězi (zelenými dolarovými bankovkami).

Německo, Polsko a Skandinávie: RYBY PRO ŠTĚSTÍ

Severoevropané si nedovedou představit novoroční oslavu bez ryb. Tou „nejšťastnější“ rybou je sleď. Sledi patří k nejhojnějším rybám na naší planetě a denně znamenají obživu pro miliony lidí. Němci a Skandinávci věří, že pokud si rybáři si o silvestrovské půlnoci pochutnají na sledi, budou mít celý rok sítě plné ryb. V přeneseném významu to znamená, že kdo sní sledě, nebude v dalších měsících trpět hladem. Lidé v Polsku jí na Nový rok sledě také, ovšem dávají přednost těm naloženým v kyselém nálevu se zelím. Slaneček by měl být tím úplně prvním soustem v novém roce. Proč? Pro štěstí…

Španělsko a Kuba: PŮLNOČNÍ HROZNY

Ve Španělsku a na Kubě musí každý člověk o půlnoci sníst přesně dvanáct kuliček hroznového vína. Každý hrozínek představuje jeden úder hodin a také jeden měsíc v roce. Kulatý tvar navíc symbolizuje uzavření ročního cyklu. Pokud nemusíš bublinkové víno nebo si z tebe ostatní dělají nebohého řidiče, určitě tuto tradici také ráda zavedeš.

 

Ať si dáte na Nový rok a nebo během cokoli, přeji Vám mnoho úspěchu a zdraví…