Až tři čtvrtiny řidičů v Česku najezdí ročně jen do 15 tisíc kilometrů, ale pojišťovnám platí, jako kdyby objeli půl Evropy. Přitom obecně platí, že čím kratší dobu trávíte na silnicích, tím menšímu riziku se vystavujete. Proto Allianz jako jedniná pojišťovna má revoluční autopojištění – s povinným ručením podle počtu najetých kilometrů. Považuje to za férový přístup k motoristům. Nehodlá jim přitom do vozů montovat žádné telematické jednotky;

obavy z neustálého sledování rozhodně mít nemusíte

Jak to funguje?

Pro řidiče s nájezdem menším než 5-10 tisíc kilometrů za rok má Allianz  nejlevnější povinné ručení, včetně pojištění skel i havarijní pojištění v ČR. Aby jste získali nízkou sazbu, stačí pouze nahlásit stav tachometru. Podobně jako u plynu nebo elektřiny. Variantu ročně ujetých kilometrů si v povinném ručení nastaví každý řidič odhadem sám. Podle ročního zúčtování pak na ní buď nebude nic měnit, nebo mu Allianz peníze vrátí, pokud najede méně, či pojišťovně doplatí, když najezdí víc. Důkazem bude fotografie tachometru zaslaná mailem, sms a nebo vložením do aplikace MojeAllianz, nebo návštěva pobočky například v Brně Lidická 69, naproti Lužáneckého parku.

Jak velká sleva?

Ročně ujeté kilometry

Sleva povinné ručení

Sleva havarijní pojištění

do 5 000 km

40 %

30 %

do 7 500 km

30 %

25 %

do 10 000 km

20 %

20 %

do 12 500 km

10 %

10 %

do 15 000 km

0 %

5 %

do 20 000 km

přirážka

0 %

nad 20 000 km

přirážka

přirážka

 

Spočítej si auto

 

Tvrdé sankce pro podvodníky

Jistě se najdou filutové, kteří by rádi požadované údaje nějak zfalšovali. Pojišťovna však před tím možné podvodníky důrazně varuje. Přetáčení tachometrů, úpravu fotek či nahlašování nepravdivých údajů je schopna odhalit a sankce budou velké. Allianz má například k dispozici údaje od firmy CEBIA, která se zabývá prověřováním původu a historie vozidel, a také velmi pokročilý software na analýzu fotografií. Do její databanky se sbíhají informace z dvou tisíc míst a údaj o stavu tachometru patří k těm základním. Ten jediný ji však bude zajímat.

Motoristé, kteří téměř nejezdí na daleké cesty, ale třeba jenom o víkendu na chalupu nebo na nákup či k příbuzným, na svém novém povinném ručení ušetří. A servis jim zůstane na stejně vysoké úrovni.

Jak vypovědět současné pojištění?

Administrativní část Vám zajistíme, výpovědní formulář, pokud sjednáváte autopojištění u nás elektronicky, zavolejte.

Dokonce si sjednat pojištění můžete s odloženým počátkem. Pojištění bude aktivní po zaplacení.

Jak sjednat férové a revoluční pojištění?

 

Spočítej si auto