Že vám nikdy nevykradli byt, rodinný dům nebo chatu? Pak patříte mezi ty šťastnější, zatím. Pokud však ano, nejspíš nikdy nezapomenete na skličující pocit před vylomenými dveřmi nebo rozbitým oknem, úzkost v průběhu zjišťování škod i volání policie, a třeba na zklamání, když se jí zloděje dopadnout nepodařilo (objasněných případů je necelá třetina).

 

Stejně jako materiální újma se vás však nejspíš dotkla i bezmoc a ponížení, pramenící z vědomí, že vám někdo bez dovolení, násilně a bezohledně vnikl do soukromí, dotýkal se věcí, které máte rádi, a mnohdy zcizil nebo jen poškodil ty nejcennější, ač nemusely být vždy nejdražší, ale měly pro vás třeba velkou morální hodnotu.

 

Vyloupených bytů a domů jsou stovkyPodobnou situaci prožívaly jen za první tři měsíce tohoto roku v Jihomoravském kraji přes dvě stovky majitelů nebo nájemníků. Za celý loňský rok se tu pak stalo předmětem vloupání 862 výše uvedených objektů. Z velké části v Brně a okolí.

 

Na co bychom neměli zapomínat

 

1. Dobrý zámek a alarm vždy nestačí

Prvním předpokladem, jak se vyvarovat riziku vyloupení bytu či domu, je samozřejmě jeho kvalitní mechanické, příp. elektronické zabezpečení.

2. Nejzranitelnější je nejslabší článek řetězu

Bylo by málo platné vybavit třeba vstup do ulice perfektními bezpečnostními dveřmi i zámky, a přitom vchod nebo okna do dvorku ponechat ve stavu, v jakém byly v polovině minulého století.

3. Žádný bezpečnostní systém není nepřekonatelný

Šikovný, protřelý zloděj se do našeho objektu dostat může, proto bychom hodnotné věci jako peníze, šperky, zlaté slitky nebo mince, cenné listiny, přístupová hesla apod. měli uchovávat v trezoru.

4. Televizi nebo mikrovlnku do trezoru těžko ukryjeme

Natož pračku (i ty se kradou). Proto je tak důležitá druhá, „pasivní“ forma našeho zabezpečení – pojištění domácnosti! A to je bohužel často největší kámen úrazu.

5. Pojištění škodám nezabrání, ale nahradit je může

 

Asi dvě pětiny domácností v ČR nejsou pojištěny. Nejliknavěji si v tomto směru údajně oriznuto.tlampacpočínají muži a lidé do 40 let.

 

Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti jsou dvě zcela rozdílné věci. Škody na vybavení bytu nelze krýt z pojištění domu.

 

Ani v roli nájemníků bychom neměli podceňovat pojištění odpovědnosti za škody. Pokud naším zaviněním dojde k poškození některé součásti pronajatého bytu, pojištění domácnosti se na tuto škodu nevztahuje.

 

Jde prostě o to, správně posoudit objektivní rizika a zvolit adekvátní opatření k jejich minimalizaci. Pojištění domácnosti mezi ně rozhodně patří. A pokud si nevíme rady, pomohou nám zkušení spolupracovníci Allianz.

Vyberte si pojištění domácnosti s nejširším krytím na trhu! ZDE

leták-pojištění majetku


 

Přijďte k nám na pobočku v Brně na ul. Lidická 69 naproti Lužáneckého parku nebo si dohodněte schůzku se specialistou na majetkové pojištění

BONUS

pojištění majetku + životní pojištěnízivot plus majetek

Peníze nejen za zlomenou ruku, ale i za nalomenou lyži nebo rozbitý mobil

Pokud se při vážném úrazu poškodíte své věci, uhradíme Vám vzniklou škodu do výše 20 000,- Kč v jednom pojistném roce.