Asistenční služby pro motoristy jistě znáte. Nebo pokud auto nemáte, nejspíš jste o nich už slyšeli. Ale asistence pro cyklisty? A přece, s nástupem jara, kdy naplno začíná kolařská sezóna, přišla s touto novinkou pojišťovna Allianz.

Má to svou logiku, protože, jízdních kol se každým rokem prodá mnohem víc než osobních automobilů. V České republice je cyklistika druhým nejoblíbenějším sportem hned po fotbalu. Jízdní kolo se stalo běžnou součástí našeho života. Pořád přibývá těch, co si už neumějí své dny volna bez tohoto dopravního prostředku ani představit. Kolo ale nepřináší vždy jen zábavu a radost.

I při běžné cyklistice občas dochází k defektům a nemilým příhodám.

S tím, jak roste počet cyklistů, přibývá také dopravních nehod s jejich účastí. V loňském roce se u nás podle policejních statistik na kole zranilo 3690 lidí a 23 zahynulo, což byl velký meziroční nárůst. Skutečný počet těchto incidentů může však být mnohonásobně vyšší, neboť statistika vypovídá pouze o kolizích vyšetřovaných Policií ČR. O ostatních defektech či zranění cyklistů, kteří potřebovali cizí pomoc, se v ní nic nedočtete. Proto se Allianz rozhodla nabídnout cyklistům v rámci pojištění DOMOV podobné asistenční služby, jaké mají motoristé.

Spočítej si

Sjednáním tohoto pojištění může klient získat nejen asistenční pomoc pro cyklisty, ale například i právní ochranu, nebo IT asistenci a další služby. Ale pozor! Asistenční služba nenahrazuje první pomoc cyklistům;

dojde-li k úrazu, je třeba vždy se obracet na záchranné složky.

Asistence pro cyklisty se vztahuje jak na dopravní nehodu, tak rovněž na situaci, kdy se kolo stane nepojízdným. V takovém případě cyklista, který má nárok na asistenci, zavolá na asistenční linku, a ta mu zajistí odvoz pro něj i jeho kolo do místa nejbližší opravny kol nebo na místo, které si sám určí. Třeba k jeho automobilu zaparkovanému ve vzdálenějším místě. Tímto způsobem lze přitom nejen pojistit jednotlivce, ale zabezpečit i celou svou rodinu.

povinné ručení pro cyklisty

Zeptej se

lipnicka-albina-kontakt