Jak vydělat na refinancování své hypotéky.

Mít hypotéku je dnes pro mnoho z nás samozřejmostí. Vědět, jak ušetřit na splátkách, však už často nikoli. Končí vám fixace a chcete svou hypotéku refinancovat? Pak i pro vás nadchází ta pravá příležitost k dlouhodobému snížení nákladů na bydlení.

Vedou k tomu v podstatě 2 cesty:

Jednoduchá – zkrátit dobu splácení a co nejdříve se úvěru zbavit (není vždy výhodná a ne každý si ji může dovolit).

 

Sofistikovanější – dobu splácení neměnit, výši splátky snížit, a ušetřené peníze výhodně investovat (je schůdná a při dnešních nízkých úrocích výhodná pro všechny).

Refinancovat hypotéku často také znamená změnit poskytovatele – hypoteční banku. A s tím souvisí spousta starostí kolem hodnocení nabídek a jednání o nových podmínkách. Existuje však možnost, jak se této anabázi pohodlně vyhnout a přenést ji na jiné:

Allianz Hypotéka

Nemusíte navštěvovat různé banky a čekat, než vám každá poskytne nabídku. Allianz šetří váš čas. Spolupracuje s předními poskytovateli hypoték, díky čemuž obdržíte rovnou nabídky od několika bank. A svým klientům Allianz garantuje úrokové zvýhodnění. Samozřejmou službou je také kvalitní pojištění úvěru.

  • kompletní finanční poradenství na jednom místě
  • nízké úrokové sazby
  • kvalitní zajištění pro nenadálé události
  • možnost odkladu splátek
  • slevu na pojištění nemovitosti k hypotéce
  • hypotéku bez dokládání příjmu

A jak na to?

Kam s ušetřenými penězi

Utratit, nebo investovat?

To nejjednodušší by samozřejmě bylo utratit je za něco více méně potřebného. Nový nábytek, lepší auto, luxusnější dovolená nebo podobné příjemnosti nejsou nikdy k zahození. Prozíravější, zvláště v dnešní nejisté době, však nejspíš bude zvolit nějakou výhodnou, nejlépe dlouhodobější investici. Podle výše vaší hypotéky může jít ročně až o desítky tisíc ušetřených korun, které lze zajímavě zhodnotit.

Podílové fondy

Při fixaci hypotéky na 5 let a úrokové sazbě např. 2,5 % p. a. může vaše investice ušetřených splátek do vyváženého podílového fondu ve stejném časovém horizontu a při očekávaném výnosu 4 až 6 % p. a. představovat díky úrokovému rozdílu pro vás na dnešní poměry slušné zhodnocení peněz.

Investice do akcií

Zatímco v létě roku 2008 byly průměrné úroky z hypotečních úvěrů 5,8 % p. a., od letošního května se na hypotečním trhu objevily sazby už od 1,5 % p. a. a možnost fixace až na 10 let. To jen posiluje výhodnost dlouhodobých investic prostředků ušetřených díky refinancování hypotečních úvěrů. Např. do akciových fondů, které jsou sice rizikovější, ale v dlouhodobém horizontu obvykle výnosnější.

Spoření na penzi

Dlouhodobá investice je typická také pro spoření na důchod, např. formou Doplňkového penzijního spoření (3. pilíř).


Přijďte k nám na pobočku v Brně na ul. Lidická 69 naproti Lužáneckého parku nebo si dohodněte schůzku se specialistou na majetkové pojištění

BONUS

pojištění majetku + životní pojištěnízivot plus majetek

Peníze nejen za zlomenou ruku, ale i za nalomenou lyži nebo rozbitý mobil

Pokud se při vážném úrazu poškodíte své věci, uhradíme Vám vzniklou škodu do výše 20 000,- Kč v jednom pojistném roce.