S přijetím nového občanského zákoníku se vám váš případný „kritický den“ v zaměstnání nebo kdekoli odpovednostjinde může nečekaně prodražit. Proto není od věci pojistit si i vlastní nešikovnost. Podle údajů z dlouhodobých statistik pojišťoven průměrná částka vyplácená na jednu událost z pojištění odpovědnosti roste.

Za poslední čtyři roky skoro na dvojnásobek – asi 20 tis. korun.

K nejčastějším plněním z pojištění občanské odpovědnosti patří vytopení souseda. Při výkonu povolání vedou škody způsobené na dopravním prostředku zaměstnavatele, jako je nacouvání do překážky, poškrábání nebo promáčknutí karoserie auta, způsobení dopravní nehody, dokonce i natankování nesprávného paliva.

S překonáním následků smolného dne, kdy někomu způsobíte škodu, vám může pomoci pojištění odpovědnosti. Stojí obvykle jen několik stovek korun ročně, za které získáte jistotu, že způsobenou škodu nebudete muset hradit z vlastní kapsy. Pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě a za škodu způsobenou při výkonu povolání lze obvykle sjednat v rámci jedné smlouvy, nebo každé samostatně.

 

 

Spočítej si

Volat