Je to paradox…,

ale právě domov  vnímáme jako oázu bezpečí, klidu a komfortu, který nic nenaruší. Přitom obvyklé činnosti spojené s životem v našem obydlí, domácí práce i jiné aktivity, kterým se zde věnujeme, bývají překvapivě jednou z nejčastějších příčin čerpání pojistného plnění.

V rámci statistiky produktů životního pojištění Allianz pojišťovny jsou úrazy, jež se lidem stanou doma, dokonce na třetím místě chmurného žebříčku.

Řada domácích úrazů má přitom společného jmenovatele – neopatrnost při opakovaných, a tím už „zautomatizovaných“ činnostech. Skryté nebezpečí přitom číhá téměř všude, ať už jde o úklidové práce jako je umývání oken, či vaření a tedy i zacházení s noži a obsluhování čím dál výkonnějších spotřebičů. Nebezpečné jsou ale i aktivity doslova nutné k životu ve vlastním obydlí, jako je třeba chůze po schodech.

Jen za loňský rok se klientům Allianz pojišťovny doma stalo přes pět tisíc úrazů.

Jak předejít těm nejběžnějším domácím nehodám, jež mohou snadno potkat každého z nás?

Allianz pojišťovna přináší tipy pro sedm aktivit každodenního života.

1. Mytí oken

Nechcete mít místo průzračného výhledu ruku v sádře? Nestoupejte si na kolečkové židle, vratké stoličky či jiné nestabilní předměty. Zkušenosti klientů Allianz dokazují, že ohraná rada má něco do sebe. Samozřejmostí by mělo být i objednání profesionálních pracovníků při mytí nedosažitelných částí oken ve velkých výškách.

2. Používání chemických prostředků

Ať už uklízíte, myjete auto nebo používáte zahradní chemické postřiky, naučte se správným bezpečnostním návykům při zacházení s agresivními prostředky. Při používání nebezpečných chemikálií vždy dbejte pokynů v návodu. Určitě nezapomínejte na co nejdelší gumové rukavice, případně i ochranu očí, nosu i úst. Žádnou chemikálii nemíchejte dohromady s nějakou další.

3. Sekání trávy

Přeseknutí přívodového kabelu bohužel není zdaleka jediným nebezpečím, které úprava trávníků skýtá. Před sekáním trávy si nezapomeňte odklidit z cesty veškeré předměty, včetně kamenů či spadaných větví. I v teplém počasí si oblečte dlouhé kalhoty a uzavřené boty a sekačku nikdy nepoužívejte za deště. Máte-li benzinový stroj, palivo dolévejte pouze do vypnutého a vychladlého přístroje.

4. Obsluha přístrojů

Před každým použitím elektroniky vizuálně zkontrolujte, zda je přístroj v pořádku, a v případě pochybností přenechte podrobnou revizi i případnou opravu profesionálům. Kontrole podrobte i elektrické kabely a zásuvky ve vašem bytě. Pozor dávejte obzvláště při používání přístrojů uskladněných ve vlhkých místnostech, jako například ve sklepě.

5. Chůze po schodech

Pády stojí podle statistiky německé Allianz za více než polovinou úrazů klientů nad 60 let. Zakopnutí na schodišti sice zcela předejít nemůžete, můžete se ale pokusit minimalizovat šanci, že k němu dojde, i případné následky, jež bude mít na Vaše zdraví. Na schody raději neodkládejte žádné věci, o které lze zavadit při chůzi nebo po nichž se můžete smeknout. Pokud mají schody hladký povrch, přilepte protiskluzové pásky. Opravte odstávající lišty a odchlipující se koberce.

6. Krájení nožem

Málokoho napadne umístit si pod kuchyňské prkénko utěrku, aby se nesmekalo, přitom je to jedna z nejjednodušších rad pro ochranu našeho zdraví v kuchyni. Při uskladnění nožů nezapomínejte na bezpečností obaly i podstavce. Kromě bezprostřední ochrany Vám umožní zachovat nože ostré, a tedy i bezpečnější – při krájení budou reagovat přesně tak, jak očekáváte.

7. Grilování

Pro rozdělávání ohně používejte vždy raději pevné podpalovače než ty tekuté, které snáze způsobí prudké plameny, a sežeňte si extra dlouhé sirky. Nikdy se nesnažte gril obsluhovat nechráněnýma rukama a pro veškeré činnosti ideálně používejte příslušenství k tomu určené. Negrilujte v zahradních altánech bez komínů nebo pod stany či slunečníky a gril vždy umístěte na rovný povrch.

 


Jak můžete aktualizovat své smlouvy?

Životního pojištění

Informujte pojišťovnu při změnách vašich kontaktních údajů, rodinného stavu nebo výrazných změnách životního stylu, které mají vliv na výši pojistného (aktivní sport, změna zaměstnání apod.). Změnit ve smlouvě lze i obmyšlenou osobu, například při rozvodu.

  1. online s Vámi uděláme návrh na pojištění, dle Vašich potřeb

  2. kurýr Vám vše doveze

  3. staré smlouvy ( pokud nejsou v pořádku ), zajistíme Vám ukončení

Pojištění domácnosti a nemovitosti

U majetkových pojistných smluv je důležité průběžně kontrolovat a ověřit si, jestli sjednaná pojistná částka odpovídá současné hodnotě domu nebo domácnosti. Zejména po rekonstrukci domu nebo nové investici do vybavení, která nemovitost či domácnost zhodnotila. U starších pojistných smluv je dobré také prověřit, zda kryjí všechna pojistitelná rizika, která mohou váš majetek ohrožovat – současná nabídka pojišťoven je mnohem komplexnější.

Aktualizace pojistné smlouvy je nezbytná i v případě změn v údajích o pojistníkovi, ve způsobu platby nebo při změnách souvisejících s odstěhováním nebo úmrtím vlastníka smlouvy.

Spočítej si majetek

Havarijní pojištění

Lze také požádat o změnu a přepočet pojistného. Jedním z faktorů ovlivňujících jeho výši je stáří vozidla a od toho se odvíjející obecná cena. Protože jsou však obvykle i u starších vozidel veškeré opravy hrazeny v cenách nových náhradních dílů, výše pojistného vždy klesá pomaleji než pojistná hodnota vozidla.

Spočítej si auto

 

Pokud budete potřebovat informace, upřesnění k pojištění či pomoci pri změnách na smlouvách, zavolete nebo napište

Kontakty